Agents of S.H.I.E.L.D.

31. října 2013 v 11:58 | WtG |  TVPod taktovkou scénáristy a režiséra Josse Whedona (ve filmu Avengers, v TV Buffy, přemožitelka upírů a na poli komiksovém např. Astonishing X-Men) začala letos na podzim televizní stanice ABC vysílat první seriál zapadající do nové filmového světa Marvelu. Nezaměřuje se na žádného z konkrétních superhrdinů, ale na špionáží organizaci S.H.I.E.L.D. Ano, přesně tu organizaci, která se spolu s Nickem Furym proplétá všemi filmy. Za sebou máme prvních 5 epizod, takže je čas si položit obligátní otázku - stojí to za to?
Pokud máte velká očekávání, možná budete zklamáni. Agents of S.H.I.E.L.D. jsou totiž klasický televizní seriál se vším, co k tomu patří. Je jasné, že hlavní zvraty, hrdiny i záporáky si Marvel šetří pro stříbrné plátno a na seriál tak připadla nelehká úloha universum rozšiřovat a připravovat půdu pro nadcházející filmy. Místo superhrdinů se tak musíme spokojit s týmem (relativně) obyčejných lidí postaveným kolem agenta Coulsona (ano, ten z filmů a ano, ten kterého v Avengers zabil Loki). Tedy obyčejných až na to, že každý z nich je expert na určitou oblast a zároveň vypadá jako vystřižený z módního časopisu. Ale to přesně odpovídá i vzezření postav v mainstreamových komiksech, takže to není na škodu.

Jednotlivé díly zatím působí velmi epizodicky, postavy se v nich profilují a budují se mezi nimi vztahy. Zároveň se ale polehoučku poodhaluje hlavní dějové linie zaměřená na boj s teroristickou organizací (zřejmě se z ní vyklube A.I.M.), která se snaží vytvořit vlastní armádu superlidí, k čemuž využívá propriety z filmů (mimozemské náčiní a Extremis z posledního filmového Irona Mana). K tomu tu jen tak mimochodem máme zrod jednoho padoucha a občas se tu objeví i pěkné cameo (víc takových!). O akci není nouze a vtipné hlášky se tu občas taky najdou. Tolik jako v pilotním dílu, kterého se ujal sám Whedon, jich ale ve zbylých epizodách už nebylo.

Seriál zatím působí povedeně a pro fanoušky Marvelu je jeho sledování povinnost. Doporučuji i všem, kteří sledovali seriál Fringe, po němž Agenti převzali žezlo v moderní televizní sci-fi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katka Katka | Web | 1. listopadu 2013 v 2:13 | Reagovat

Zatím mě seriál nezklamal a jak znám Josse tak ani nezklame :D, jen škoda že teď asi nebude mít moc času na to, aby se mu osobně nějak moc věnoval :(

2 MirkaSeew MirkaSeew | E-mail | Web | 24. července 2018 v 5:25 | Reagovat

Peels can help to escape from of all age amendments of the skin layer. exfoliation effective at any time, shown for skin of any species. After light peeling disappear minor wrinkles, skin becomes smooth, smooth. Regeneration – 3 days. deeper peeling well struggles wrinkles (expression, age, smoothing minor pits, eliminates freckles.
Regeneration – 7 days. Deep peeling performing in the beauty medical facilities. This is very effective operation, although requires long term regeneration – up to one month.
<a href=http://chemicalpeel.in/chemical-peel-procedure-what-is-the-right-order>chemical peel procedure</a>

3 Kultale Kultale | E-mail | Web | 1. srpna 2018 v 3:17 | Reagovat

Seal armpit brings discomfort, aches. to Carry trip doctor is not appropriate. Lump under the muscle cavity may turn out to be cancer disease. However more often it is consequences frequent use antiperspirants, non-compliance rules personal hygiene, intense sweating. Inflammation triggers narrow clothing, contaminated razor, the infection.
<a href=http://armpit.info/a-painful-lump-in-the-armpit>lump under armpit hurts</a>  
Pain under the arm, redness, lump getting warm? This is the ulcer that should operated on, then take antibiotics. initial stage cost solutions, anti-inflammatory drugs. When the process is started, the required surgery.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama