Agents of S.H.I.E.L.D.

31. října 2013 v 11:58 | WtG |  TVPod taktovkou scénáristy a režiséra Josse Whedona (ve filmu Avengers, v TV Buffy, přemožitelka upírů a na poli komiksovém např. Astonishing X-Men) začala letos na podzim televizní stanice ABC vysílat první seriál zapadající do nové filmového světa Marvelu. Nezaměřuje se na žádného z konkrétních superhrdinů, ale na špionáží organizaci S.H.I.E.L.D. Ano, přesně tu organizaci, která se spolu s Nickem Furym proplétá všemi filmy. Za sebou máme prvních 5 epizod, takže je čas si položit obligátní otázku - stojí to za to?
Pokud máte velká očekávání, možná budete zklamáni. Agents of S.H.I.E.L.D. jsou totiž klasický televizní seriál se vším, co k tomu patří. Je jasné, že hlavní zvraty, hrdiny i záporáky si Marvel šetří pro stříbrné plátno a na seriál tak připadla nelehká úloha universum rozšiřovat a připravovat půdu pro nadcházející filmy. Místo superhrdinů se tak musíme spokojit s týmem (relativně) obyčejných lidí postaveným kolem agenta Coulsona (ano, ten z filmů a ano, ten kterého v Avengers zabil Loki). Tedy obyčejných až na to, že každý z nich je expert na určitou oblast a zároveň vypadá jako vystřižený z módního časopisu. Ale to přesně odpovídá i vzezření postav v mainstreamových komiksech, takže to není na škodu.

Jednotlivé díly zatím působí velmi epizodicky, postavy se v nich profilují a budují se mezi nimi vztahy. Zároveň se ale polehoučku poodhaluje hlavní dějové linie zaměřená na boj s teroristickou organizací (zřejmě se z ní vyklube A.I.M.), která se snaží vytvořit vlastní armádu superlidí, k čemuž využívá propriety z filmů (mimozemské náčiní a Extremis z posledního filmového Irona Mana). K tomu tu jen tak mimochodem máme zrod jednoho padoucha a občas se tu objeví i pěkné cameo (víc takových!). O akci není nouze a vtipné hlášky se tu občas taky najdou. Tolik jako v pilotním dílu, kterého se ujal sám Whedon, jich ale ve zbylých epizodách už nebylo.

Seriál zatím působí povedeně a pro fanoušky Marvelu je jeho sledování povinnost. Doporučuji i všem, kteří sledovali seriál Fringe, po němž Agenti převzali žezlo v moderní televizní sci-fi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katka Katka | Web | 1. listopadu 2013 v 2:13 | Reagovat

Zatím mě seriál nezklamal a jak znám Josse tak ani nezklame :D, jen škoda že teď asi nebude mít moc času na to, aby se mu osobně nějak moc věnoval :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama