Americký upír 2

13. září 2013 v 14:53 | WtG |  Komiks
Už podruhé za tento rok do čtenářů své tesáky zakousl Americký upír. Oceňovaná série od Vertiga se pomalu ale jistě začíná usazovat na našem trhu a svým (víceméně) klasickým krvavým pojetím nastavuje tvář všem těm teenagerovským pseudovampírům. Napoprvé to byl velmi povedený zážitek. Jak to dopadlo s pokračováním?

I tentokrát se setkáváme s dvěma upíry z nové americké odnože - Skinner Sweetem a jeho "upíří dcerou" Pearl. A protože upíři, jak je známo, nestárnou, můžeme se z Hollywoodu dvacátých let bez problémů přesunout do let třicátých, kdy se v Las Vegas tvrdě pracuje na vzniku přehrady. A zároveň tu vznikají střediska zábavy určená pro odreagování dělníků. Právě město hříchu se stane dějištěm první, delší, části knihy, která nám odhalí další osudy Skinera Sweeta a nechá nás nahlédnout na detaily komiksového světa (různé druhy upírů a organizace, která jim jde s dřevěnými kůly po srdcích), který si pro nás scénárista Scott Snyder připravil. Druhá část se pak zaměřuje na osudy Pearl a její vypořádávání se s životem upíra v Americe třicátých let.

americký upír 2

Příběh není nijak zvlášť zamotaný a příjemně odsýpá. Oproti první knize, která sestávala z dvou dějových linií a byla tedy scénáristicky košatější, ale působí o něco plošeji. Poté, co Stephen King v podobě svého prvního komiksového scénáře popsal zrod Skinnera Sweeta, je na to tentokrát Scott Snyder sám, trošku zvolňuje a zaměřuje se spíše na postupné budování charakterů a celkového univerza, než aby děj posílal mílovými kroky dál. Z upoutávky, umístěné na konec knihy, je jasné, že na to si musíme počkat až do dalšího dílu.

Kresba Brazilce Rafaela Alburquerqueho je stále stejně výrazná a osvěžující jako byla v prvním díle. Coloring ale tentokrát působí ještě o něco syrověji (a bohužel místy i nepřehledněji) a je natolik výrazný, že si pomalu ani nevšimnete, když původního kreslíře v druhém příběhu vystřídá jeho brazilský kolega Mateus Santolouco. Ten se snaží v hlavních upířích a obličejových rysech co nejvíce zachovat původní styl, takže i se dvěma kreslíři působí kniha dostatečně kompaktně.


Shrnuto, podtrženo - druhý díl je o něco slabší než první, ale je z něj cítit, že teprve připravuje půdu pro něco mnohem, mnohem většího.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama