Misfits

5. prosince 2010 v 21:42 | wennyTHEgenius |  TV
misfits
I když se na svém blogu snažím zaměřovat na co nejvíce aktuální věci, dnes udělám výjimku. I když jak se to vezme. Britský televizní seriál Misfits, který má na svědomí jeho duchovní otec Howard Overman, už nějakou dobu rozhodně není žhavou novinkou, ale za kanálem La Manche právě běží jeho druhá série. A i když se tato variace na superhrdinské schopnosti stačila stát kultem už i u části české internetové populace, není na škodu šířit tento seriál dál, protože rozhodně stojí za to.

Seriál Misfits poprvé vtrhl na britské obrazovky vloni a svou šestidílnou první sérií dokázal zbořit veškerá žánrová klišé a připoutat k televizorům a monitorům počítačů miliony lidí. Hlavními postavami jsou zde obyčejní britští výrostci, kteří si za svou delikvenci odpykávají trest v podobě veřejně prospěšných prací. Situaci jim navíc ztěžuje rozdílnost jejich charakterových vlastností - Nathan je sobecký fracek, Simon zakřiknutý autista, Alisha afroamerická kráska, Curtis profesionální sportovec, který si myslí, že mezi ostatními nemá co pohledávat, a Kelly…no Kelly má minimálně zajímavý přízvuk.

Všechno se změní hned první den jejich veřejně prospěšných prací, kdy město zasáhne podivná bouře, která našim hrdinům přinese nadpřirozené schopnosti jako neviditelnost či čtení myšlenek. Kdo by ale čekal, že se od té doby všichni rozhodnou své nově nabyté síly používat k páchání dobra ve stylu Heroes, je na velkém omylu. První věc, kterou tahle parta po nabytí svých schopností podnikne, je totiž vražda svého vedoucího, na kterého, jak se ukáže, měla bouřka taktéž vliv, ale mírně negativní. V podobném duchu se nese i zbytek seriálu. Hlavní postavy postupně zjišťují, že rozhodně nebyly samy, koho tajemná bouřka zastihla a obdařila ho schopnostmi. A všichni do jednoho dávají jasně najevo, že kecy o tom, že s velkou mocí přichází velká zodpovědnost, patří jen do komiksů. Misfits přináší kopu černého humoru, absurdních situací a život dnešní britské mládeže bez zástěrek. Všeho je tam tak akorát, geniálně vyváženo a podkresleno tím nejlepším výběrem z momentální britské hudební scény.
misfits2

Ač už na konci první série bylo jasné, že pokračování se nejspíš dočkáme, vynořily se pochyby, protože všeho dobrého, jak se říká, je pomálu. Obavy o to, že se druhé sérii nepovede dosáhnout kvality té první tak byly vcelku pochopitelné. Po zhlédnutí čtyř premiérových dílů (druhá série jich bude mít opět šest, ačkoli se mluví i o vánočním speciálu) můžu konstatovat, že byly zároveň neoprávněné. Dočkáte se nejen odpovědí na otázky, které vystaly po skončení první série (osud Nathana, tajemná postava v černém), ale také všech ingrediencí, díky kterým se Misfits stali kultovními. Není tedy divu, že už byla potvrzena i třetí série, které bychom se měli dočkat opět příští seriálovou sezónu. Rozum však zůstává stát nad chystaným americkým remakem, který je dle mého názoru tak trošku zbytečný. Protože dokonalost se předělávat nedá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lukasz Lukasz | E-mail | Web | 7. března 2012 v 5:18 | Reagovat

Já chci taky takovej bloooog:D

2 Zuzzí Zuzzí | Web | 27. srpna 2012 v 13:34 | Reagovat

Ahoj, všechny díly online sledujte na http://misfits.fida.eu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama