The Walking Dead

12. listopadu 2010 v 19:12 | wennyTHEgenius |  TV
Trick or treat! Přesně na Halloween na obrazovky americké stanice AMC vtrhly, nebo se spíše přišouraly, hordy zombie v novém seriálu The Walking Dead. Za adaptací slavné komiksové série, která se do českého trhu pod názvem Živí mrtví zakousla již loni prvním dílem a jejíž druhý díl se již nebezpečně plíží ven z tiskárny, stojí známý scénárista a režisér Frank Darabont (mimo jiné Vykoupení z věznice Shawshank nebo Zelená míle), který se rozhodl vrátit zombie na obrazovky se vší parádou.
walkingdead

Pro ty, kdo komiks nečetli, jen lehce nastíním děj. Policejní důstojník Rick Grimes je vážně postřelen při stíhání nebezpečných lupičů a následně skončí v nemocnici. Když se však po několika dnech probere z kómatu, zjistí, že je tady něco sakra špatně. Ulicemi se totiž prohání davy něčeho, co ještě před nedávnem mohly být lidské bytosti, dnes však touží pouze po horkém lidském mase. Rick naráží na pár přeživších, kteří mu povědí o tom, co se stalo a že bezpečno by mohlo být v Atlantě, kam se Rick následně vydá, protože si nedokáže připustit, že by byla jeho žena a syn mrtví (nebo spíše živí mrtví).

Hlavní role se ujal zkušený Andrew Lincoln (známý především z televizních filmů, popř. z Lásky nebeské), v dalších rolích pak uvidíme např. Jona Bernthala, Sarah Wayne Callies, Laurie Holden, Jeffreyho DeMunna a mnoho dalších. Odvysílány byly zatím dvě epizody z plánovaných šesti a tyto nastavily laťku velmi vysoko. Andrew Lincoln je jako zástupce šerifa značně přesvědčivý, zombie krásně odporné a kamera ve vypjatých záběrech řádně rozostřená. I když seriál z velké části čerpá z komiksové předlohy, nedrží se jí zcela přesně. Což se tak nějak dalo čekat, stejně jako fakt, že bude komiks původně v černobílém provedení převeden na obrazovky v barvě.

Hlavní duch předlohy však zůstal zachován a tím teď nemyslím hordy hladových zombie. Protože ač je komiks v první řadě hororový, větší důraz je kladen především na popis mezilidských vztahů a jejich chování ve vypjatých situacích. A to se naštěstí podařilo Franku Darabontovi převést stoprocentně. Svědčí o tom i fakt, že po vysoké sledovanosti úvodních dvou dílů oznámila stanice AMC druhou sérii, která by měla být tentokrát 12tidílná. A inspiraci je opravdu odkud čerpat, jelikož komiksová série se ve Státech již brzy dočká svého osmdesátého sešitu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama