Parchanti #2: Zdvojnásobení sázek

5. listopadu 2010 v 13:34 | wennyTHEgenius |  Komiks
parchanti2cz


Parchanti jsou zpět. A to jak ve filmové, tak v komiksové podobě. Tento měsíc totiž vychází filmová verze na DVD, ale protože už všichni tak nějak víme, že se jí bohužel nepodařilo vybřednout z šedivého průměru, je na čase si spravit chuť druhým komiksovým bookem, pojmenovaným Zdvojnásobení sázek, který se na pultech objeví taktéž v listopadových dnech. Podaří se mu to?

Nebudu dlouho chodit kolem horké kaše a rovnou řeknu, že ano. Jestli jsem měl totiž u prvního dílu pocit, že mě příliš nevtáhl do děje a že šlo o příjemnou, ale nijak převratnou oddychovku plnou známých klišé, pak u druhého dílu musím tohle vše vzít zpět. Všechny výtky, které jsem měl pro Vsaďte si, se podařilo autorům v druhém díle odstranit. Minimálně postavy už nejsou tak ploché a děj tak zmatený.

Velký úděl na tom mají především úvodní dva sešity obsahující příběh Oddychový čas, které oproti prvnímu booku značně mění tempo děje. Právě tyto dva sešity totiž více rozebírají motivy a charaktery hlavních hrdinů (i když by se chtělo vlastně spíše říci Parchantů) Claye, Ajši, Jensena a dalších. Jednoduše řečeno je zde méně akce a více slov, což rozhodně není na škodu. Odlišnou atmosféru navíc umocňuje kresba, které se v těchto dvou sešitech ujal místo osvědčeného Jocka Shawn C. Martinbrough. Jeho kresba je možná oproti té Jockově více uhlazenější, ale rozhodně není méně kvalitní a do celého kontextu knihy sedí.

parchanti2a

Jock se poté vrací v dalších čtyřech sešitech, které začínají příběhem Krásy karibských ostrovů a spolu s ním přichází také tempo, na které jsme zvyklí z minulého dílu, tzn. tempo zběsilé, vražedné, neberoucí se servítky. Nechci moc spoilerovat a proto zmíním jen to, že se celý příběh točí kolem hledání stop po hlavním záporákovi celé série, Maxovi, který, jak se zdá, tahá za nitky CIA, a který může za to, že jsou teď všichni členové Parchantů oficiálně mrtví. Po krku Maxovi tentokrát však nejdou pouze naši milí Parchanti, ale nasazena je také nová postava zkušeného agenta CIA. On i Parchanti pak zjistí, že Maxova stopa směřuje na jakýsi malý ostrov uprostřed oceánu. Co tam najdou si už musíte přečíst sami, jelikož bych vám nerad kazil překvapení.

Scénárista Andy Diggle se zde snaží více než v minulém díle, podíl na tom má zřejmě i fakt, že se mnohem více sžívá se svými postavami a alespoň ze začátku dává jednotlivým charakterům větší prostor. Pak, jak už bylo řečeno, je to opět jízda plná akce, hlášek a drsných vtípků tak, jak ji známe z minulého dílu. Druhému dílu se však podařilo něco, co tomu prvnímu ne - navnadil mě na pokračování. Teď jen doufat, že se rostoucí kvalita této série udrží. Pevně věřím, že ano, protože tihle hoši, zdá se, to mají pevně v rukou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama