Teenage Mutant Ninja Turtles: Turtles Forever

29. října 2010 v 18:05 | wennyTHEgenius |  Film
tmnt1

Je to už dobrých dvacet let zpátky, co u nás díky animovanému TV seriálu propukla podobně jako v celém světě želví mánie. Příběhu čtyř zmutovaných želv a jedné zmutované krysy, která je naučila umění ninjů, aby bojovaly proti zlotřilému Trhačovi, se u nás po revoluci nedalo vyhnout. Zvlášť pokud jste byli malý kluk nebo nedej bože jeho rodiče. Želví ninjové byli prostě všude - od již zmíněného seriálu, komiksu (kterého u nás vyšlo 24 čísel) či filmu počínaje, postavičkami, nálepkami nebo teniskami konče.

Teenage Mutant Ninja Turtles oficiálně vznikly v roce 1984, kdy vyšlo první číslo stejnojmenného komiksu. Námět se svezl na tehdy módní vlně všelijakých zvířat provozujících různá bojová umění. Původní komiksy byly charakteristické svou černobílou kresbou, temnou atmosférou a násilností hlavních protagonistů, kteří si rozhodně nebrali servítky. Jednoduše řečeno nemohl být infantilní TV seriál z roku 1987, který želvy tehdy opravdu proslavil, více vzdálen původní předloze duchovních otců Kevina Eastmana a Petera Lairda.

Bystrý čtenář a zdatný matematik si už určitě všiml, že želví ninjové loni oslavili 25 let od svého zvyku. A k této poctě byl vytvořen také cca 80timinutový animovaný film, kterého jsem si trestuhodně všiml až letos. V něm se docela netradičně spojují světy původního seriálu z roku 1987 a seriálu novějšího data (2003 - k dostání u nás byl na DVD na novinových stáncích), ke slovu se dokonce dostanou i želvy z původního komiksu, ale nechci tu moc spoilerovat. Celý příběh se točí kolem toho, že se během jedné z dalších bitev s Trhačem přemístí želvy z roku 1987 do dimenze želv z roku 2003. Problémem ovšem je, že spolu s nimi se sem dostane také celý Technodrom spolu s našimi známými Trhačem, Krankem, Rocksteadym a Bebopem, které nenapadne nic lepšího, než přivolat Trhače ze zdejší dimenze. A tak nějak se jim to vymkne z rukou.

tmnt2

Ačkoli se musím přiznat, že jsem nový seriál nikdy neviděl a ten starý naposledy někdy před 16ti lety, bavil jsem se při tomto snímku královsky. Přiznávám, že největší podíl na tom měla asi ona mrcha zvaná nostalgie, ale o tom by měl nejspíš film vytvořený jako pocta všem možným variacím TMNT být. A pocta to opravdu je. Nechybí zde zábavné akční scény stejně jako vtipné situace, většinou těžící z propastného rozdílu mezi oběma seriály, kdy novější želvy jsou o něco drsnější a věrnější své původní předloze, zatímco ty osmdesátkové jsou prostě infantilní děti a jejich úhlavní nepřátelé oproti novému Trhačovi působí jako směšné figurky. A tahle chemie mezi novým a starým docela dobře funguje. Fanoušci původního komiksu ať počkají na konec filmu a budou jistě mile překvapeni.

Kdyby to bylo ještě o něco delší, přiznám se, že bych se asi pomalu začal nudit, ale tato krátká stopáž vám to rozhodně nedovolí. Suma sumárum tenhle film působí jako od fanoušků pro fanoušky, protože si upřímně nedovedu představit, že by mohl být určen pro někoho želvami dosud nedotčeného. Ale pokud si chcete zavzpomínat na dobu, kdy nikomu ještě nepřišlo divné fandit čtyřem přerostlým želvám provozující umění bojovníků ninja, jděte do toho a nebudete litovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama