Boardwalk Empire

26. září 2010 v 16:29 | wennyTHEgenius |  TV
Blíží se nám konec září a to mimo školy a padajících listů a zvýšeného počtu padajících lidí z Nuselského mostu znamená taky to, že je seriálová sezóna opět v plném proudu. Ordinaci v růžové zahradě a podobné české žblepty tentokrát (výjimečně) na mysli nemám. Protože, co si budeme nalhávat, za oceánem je výběr v televizi poněkud bohatší.

Na obrazovky (a u nás tedy povětšinou na monitory) se v dalších sezóně vrací mojí oblíbenci Dexter (v blízké době i u nás, konkrétně na Primě), Fringe (česky jako Hranice nemožného) a How I met your mother (Jak jsem poznal vaši matku). V listopadu je pak bude následovat další série vypečeného (tentokráte ovšem britského) seriálu Misfits o partě lidí s nadpřirozenými schopnostmi. Aneb kam se hrabou Heroes (Hrdinové), kterým po katastrofické čtvrté sérii nadobro odzvonilo. Podobně se na obrazovky letos nevrátí ani seriál Flashforward (Vzpomínka na budoucnost), u kterého jsem se ovšem stále ještě nerozhodl, jestli je to škoda, nebo ne. Loni taky na dobro skončil nejdiskutovanější seriál všech dob Lost (Ztraceni), při jehož konci si jedna polovina fanoušků, čekajících na finální rozuzlení dlouhých šest let, rvala hrůzou vlasy na hlavě, zatímco druhá vzteky rozbíjela obrazovky.
boardwalk1

Ale obraťme list. Novou seriálovou sezónu samozřejmě provází i zcela nové seriály. Jedním na, který se velmi těším, je komiksový Walking Dead, který se na americké obrazovky chystá 31. října. O tom ale až příště. Jednoznačně nejočekávanějším seriálem této sezóny je Boardwalk Empire ze stáje HBO (česky nazvaný krkolomně Impérium - Mafie v Atlantic City).

12-tidílný seriál se odehrává ve 20. letech minulého století, kdy v Americe propuká hospodářská krize, začíná prohibice a naopak zvesela se začíná dařit gangsterům a mafii. Hlavní roli vládce Atlantic City Nucky Thompsona (politického i mafiánského zároveň) se ujal skvělý a stále nedoceněný Steve Buscemi. V seriálu se samozřejmě objevují i další gangsteři jako Lucky Luciano či samotný Al Capone (zatím jako nezkušený začátečník).
Hvězdné není pouze herecké obsazení (kromě Steva Buscemiho se v seriálu objeví i Michael Pitt, Kelly McDonald nebo Gretchen Mol), ale také samotní tvůrci. Scenář napsal dle bestselleru spisovatele Nelsona Johnsona Boardwalk Empire: The Birth, High Times and Corruption of Atlantic
boardwalk2
City Terence Writer, známý autor dalšího mafiánského seriálu The Sopranos a první díl, který běžel v Americe 20. září (a který je ke stažení i u nás v rámci služby HBO On Demand), režíroval sám Martin Scorsese (Taxikář, Casino či v poslední době Prokletý Ostrov), který má s gangsterskými filmy také své zkušenosti (Gangy v New Yorku, Skrytá identita).

Podle úvodní epizody (která má přes jednu hodinu) zatím těžko seriál soudit, ale už teď můžu říct, že našlápnuto má rozhodně slušně. Tempo seriálu je prozatím pozvolné, tak jak to většinou na začátku sérií bývá, ale samotné atmosféře, hereckým výkonům a režisérskému umění se nedá nic vytknout. Výpravá seriálu je opravdu bohatá, 20. léta v Americe tak na obrazovce opravdu ožívají v celé své rozporuplnosti - počínající chudoba a syrové nasílí v kontrastu s nablýskanými reklamními poutači (BTW z marketingového hledika skvěle provedený product placement) a vesele houpající se swingovou hudbou. Po shlédnutí první epizody říkám ano, více a houšť, tohle je opravdu událost letošní seriálové sezóny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama